Přehled tisku 8.6. - 11.6.2004

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Přehled tisku, Vydáno dne: 11. 06. 2004

 • McCartney: Hvězda má skromné požadavky
 • Na křečové žíly platí vegetariánská strava>/li>

  Ještě něco o Mc Cartneym…

  Hvězda má skromné požadavky
  8.6.2004 Večerník Praha
  Vzhledem k tomu, že je Paul McCartney už přes třicet let zapřisáhlý vegetarián a na cestě po Evropě ho doprovází vlastní catering (stravuje 268 lidí), neměl na pořádající agenturu vlastně žádné zvláštní požadavky. Jen si přál - neboť je současně známým ochráncem zvířat - aby se v jeho přítomnosti neobjevovali lidé v kožených oblecích. I proto byly šatny a veškeré místnosti vybaveny křesly a pohovkami s látkovým čalouněním. Jako pozornost mu organizátoři dopravili do šatny baterii archivních červených vín, minerální voda Evian byla samozřejmostí.

  Na křečové žíly platí vegetariánská strava…
  http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?id=3635
  strava - snažte se ji upravit tak, aby obsahovala dostatek vlákniny, vitamínů, rutinu a citrínu. Nejlépe vyhovuje vegetariánská strava se zvýšenou konzumací pohanky, bobulovitého ovoce, citrusových plodů, česneku, jablek, otrub, luštěnin, rýže, celozrnných těstovin, celozrnného chleba, ořechů, semínek a listové zeleniny.
  Omezte rafinované sacharidy, jako jsou sušenky, koláče, dorty apod. a vyhýbejte se konzervovaným a upravovaným potravinám, smaženým jídlům, tabáku, alkoholu a soli.

  Vegetarián v TV
  V pátek 11.6. byl na hudební TV stanici Óčko rozhovor s mistrem světa v Thajském boxu a vegetariánem Janem Müllerem, který zde zároveň představil svůj nový videoklip kapely Tisíc let od ráje. Jan Müller se také velmi angažuje za práva zvířat.


  Minulý týden uveřejnily noviny hodně praštěnou zprávu o vegetariánovi – vandalovi a teď zase tohle:

  Žena ukradla z domu maso
  7.6.2004 Mladá fronta DNES Východní Morava Uherské Hradiště
  Kuriozní krádež objasnili policisté z Uherského Hradiště. Podezírají z ní šestačtyřicetiletou ženu, která vnikla do nezamčeného domu v místní čtvrti Mařatice a odnesla si odtud mražená kuřata, salám, klobásky a naporcované krocaní maso.

  Připravil: Jan Šťastný