Přehled rubrik
Kontaktní údaje
Česká vegetariánská společnost
P.O. Box 23
Praha 011
118 01

e-mail:

tel: 721 748 804

bankovní účet: eBanka
2141804001 / 2400

Jezte sóju, pomáhá srdci, říká nejvyšší úřad v USA

Články pro vegetariánství
W a s h i n g t o n - Produkty ze sóji působí blahodárně při prevenci srdečních chorob. Potvrdila to včera nejvyšší americká instituce pro potraviny, Úřad pro kontrolu léků a potravin (FDA), když povolila výrobcům potravin ze sóji, aby na ně umísťovali nálepky s tímto sdělením.

Potraviny, které obsahují sójové proteiny, mohou omezit rizika koronárních nemocí a snížit hladinu cholesterolu v krvi, tvrdí FDA s tím, že sója snižuje hladinu tzv. špatného cholesterolu (lipoproteiny s nízkou hustotou, cholesterol LDL). Podle prohlášení, jež se opírá o vědecké studie, je třeba denně konzumovat 25 gramů sójových proteinů, aby se významněji snížila hladina cholesterolu v krvi. Rozhodnutí FDA se týká řady potravin od nápojů a mléka na bázi sóji po sójové hamburgery pro vegetariány a pečivo; každý výrobek s nálepkou by měl obsahovat alespoň 6,25 gramu sójových proteinů.


Mladá fronta DNES 05.11.1999
Ze zahraničí - Autor: (ČTK) - Strana: 10

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 11. 1999 | 4693 přečtení | Počet komentářů: 8666 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články na webu
Veganská strava je zdravější než masitá - pro lidi i pro planetu
Z hlediska emisí skleníkových plynů je strava, kterou lidé konzumují, stejně tak důležitá jako auto, kterým jezdí.

Z inteligentních dětí budou vegetariáni, tvrdí studie
Děti, které se v dospělosti staly vegetariány, prý měly ve svých deseti letech v průměru o pět bodů vyšší IQ, než ty, které zůstaly u masa.

Vegetariánský experiment v Dánsku
Tři milióny Dánů se během 1. světové války živily výhradně vegetariánsky.

Je vegetariánství zdravé?
lidé, kteří dodržují vyváženou vegetariánskou dietu, vykazují statisticky nižší inklinaci k mnohým chorobám a zdravotním potížím

Tento web je vytvořen v phpRS